Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Esrarengiz Ses

1960'larda dünya kamuoyunda çok tartışılan, popüler bir konu olan ancak, yalnızca sınırlı sayıda kişi tarafından duyulduğu için varlığı şüpheli bulunan "esrarengiz yeraltı sesi" Yeni Zelanda'da ses kayıt cihazına kaydedilerek kanıtlandı.
Esrarngiz ses

Daha çok Yeni Zelanda, İngiltere ve ABD'de kulağı yüksek frekanslı seslere çok duyarlı kişilerce duyulan, ancak kaynağı ve ne olduğu anlaşılamayan ses, İskoçyalı sinyal işlem mühendisi Tom Moir tarafından geçen hafta Auckland'da yüksek duyarlılığa sahip bir dijital ses kayıt cihazına kaydedildi.
Sesin kaynağı ne?

Duyanların ifadelerine göre, şişe ağzı üzerinden hava üflenmesi sonucu ortaya çıkan ve ıslığı andıran meçhul gürültünün frekansı, Tom Moir tarafından 56 Hz olarak ölçüldü. Söz konusu sesin akustik nitelikte olduğunu kaydeden Moir, bunun elektromanyetik bir dalga olmadığını vurguladı.
 
Moir, sesin kaynağının başka bilim kollarından bilim adamlarınca yapılacak araştırmalar sonucunda belirlenebileceğini söyledi. Tom Moir'in başarısı, meçhul sesi duyan pek çok kişiyi rahatlattı.

Esrarengiz yeraltı sesini duydukları için uykusuz kalanlar, hasta olduklarını düşünenler ve kulaklık kullananlar, deli olmadıklarının kanıtlanmasının sevincini yaşıyor!
 

Etiketler : esrarengiz, ses, kayıt, manyetik, yeraltı, frekans, yüksek, ıslık, yom moir, Auckland, Yeni Zelanda, meçhul
Yazan : mania  |
15 Ara 2006 Cum   
|  10.585 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...