Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Toprakla Çalışan Otomobil!

Şanlıurfalı mucit: Toprakla çalışan otomobil yapabilirim…

Şanlıurfa’da çok sayıda buluşa imza atan mucit İbrahim Boz, toprakla çalışan otomobil üretebileceğini iddia etti. 50 bin liraya ve bir çalışma laboratuvarına ihtiyaç duyduğunu belirten Boz, projesini notere onaylattığını ve üretmeyi düşündüğü otomobilin saatte 120 ile 180 kilometre arasında hız yapabileceğini savundu.

toprakla calisan araba E85CD

Toprağın içine yerleştireceği çakmak taşları ile toprakta manyetik alan oluşturduğunu anlatan Boz, “Yaptığım sistemde araca konacak 50 kilogram toprak 3 ay kullanılabilecek. Otomobilde şanzıman olmayacak, motor bölümü olmayacak, egzoz olmayacak. Akaryakıtını topraktan karşılayan otomobil, doğaya herhangi bir atık madde de bırakmayacak.” diye iddialı konuştu.


Üreteceği otomobile isim de bulan Boz, araca Urfa’nın eski ismi olan ‘Reha’ adını koyacak. Projesiyle ilgili ilhamı Kuran-ı Kerim’den aldığını belirten Boz, “Dünyanın kendi ve güneş ekseni etrafında dolaşma sistemini Kuran-ı Kerim’de okudum. Aynı sistem ile topraktan enerji alabileceğine kanaat getirdim.” diyor.

Mucit Boz, toprakla çalışan otomobil projesini ve otomobil özelliklerini şu şekilde anlattı; “Dünya kendi ekseni etrafında dönüyor. Bu manyetik alan sayesinde gerçekleşiyor. Bizim üreteceğimiz otomobil de bu sistemle çalışacak. 50 kilogram toprak 3 ay boyunca yetecek. Araç, toprağı yakmaz. Toprakta belirli bir elektrik var. Bu elektrik manyetik alana çeviriyoruz. 3 ayda bir toprağın değiştirilmesi gerekir. Bu toprak arasına çakmak taşları yerleştirilecek. Yerleştirilen çakmak taşları toprakta elektriklenme yapacak. Arabada şanzıman ve motor olmayacak. Doğaya aykırı herhangi bir temel madde barındırmıyor. Tamamıyla temiz bir ürün.”

Mucit Boz, daha önce de radyo dalgalarıyla çalışan, önündeki ve tabanındaki termal sensörlerle yerin 20 santimetre altına gizlenmiş, yaklaşık 1 metre mesafedeki plastik mayını titreşimle haber veren bir bot, şarjı 7 ay giden cep telefonu, klimalı ayakkabı, güneş enerjisi ile çalışan otomobil gibi birçok buluşa imza atmıştı.

Kaynak : teknolojidevi.net

 


Etiketler : toprak, otomobil, araç
Yazan : mania  |
26 Oca 2011 Çar   
|  6.770 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...