Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Cep Tuvaleti İle Tuvalet Derdine Son

 

cep tuvaletiİngiltere’de tuvalet ihtiyacının istenilen zamanda ve istenilen yerde karşılanabilmesi amacıyla “cep tuvaleti” geliştirildi.  Pocketoilet isimli ürün derdinize derman olacak.


Uzun yolda bir sonraki benzin istasyonuna yetişemeyenler, konserde veya festivalde olanlar ve trafiğin ortasında kalanlar için Arden Helatcare isimli şirket tarafından geliştirilen cep tuvaleti, kamp malzemeleri de satan Halfords mağazasında 3,99 pounda (Yaklaşık 9 TL) satışa sunuldu.

Bu yeni ürün sayesinde tuvalete sıkışanlara sıkıntısız bir çözüm sunulurken, Noel hediyesi olarak da alınan bu ürünle Halford’un satışlarında büyük bir artış meydana geldi.pocket toilet

Cep tuvaletinin bulucusu Graham E. Steer İHA’ya yaptığı açıklamada, sürekli olarak idrarını tutamayanlar, tuvalet imkanı bulamayanların da uygunsuz durumda yakalanmamaları için mobil bir ürüne ihtiyaç duyulduğunu hissettiğini söyledi. Diğer bazı uygulamalar için süper emici teknoloji üzerinde çalıştığını söyleyen Steer, “Bu teknoloji üzerinde çalışırken, bazı zekice tasarımların içeriğini güçlendirerek bebek bezlerinde yaygın şekilde kullanılan sızdırmaz olan, içine idrarını yapabileceğiniz türden bir ürüne dönüştürme fikri geldi” dedi. Steer ayrıca bu ürünün özellikle engelliler ve küçük yaştaki çocuklar için büyük kolaylık olduğunu söyledi.

Katlanabilen ve cepte taşınabilen boyutlarda olan cep tuvaletinin içine idrarın yapılmasının ardından idrar, torbanın içindeki kimyasal madde sayesinde bir jele dönüşüyor. Torbadan herhangi bir sızma meydana gelmediği gibi, koku sorunu da olmuyor. Bu ürünün kullanışlı olup olmadığını Covent Garden’daki umumi tuvaletlerin önünde halka sorduk. Edmond Kuttab isimli bir emekli, “Çok fantastik, çok iyi bir şey. Çünkü Londra’da bazen bir yer bulmak çok zor oluyor, özellikle de bira içtiğiniz zaman. Ben 65 yaşındayım ve prostatım var. Arada bir tuvalete gitmem gerekiyor ve etrafta tuvalet yoksa bir bara veya başka bir mekana koşuyorum. Bence bu harika bir fikir” diye konuştu.

Lior Smith isimli bir tasarım öğrencisi ise ürünü beğenmediğini söylüyor. Bayan Smith, “Bunun kadınlar için yeniden tasarlanması gerekiyor. Bu eğer erkekler içinse torbanın ağzının daha küçük olması lazım, eğer kadınlar içinse torbanın ağzının daha büyük olması lazım. Bunun orta boyda yapılmaması gerekirdi, bir işe yarayacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

 Fiyat : £ 3.99
Etiketler : tuvalet, cep, yeni, icat, pocketoilet
Yazan : mania  |
22 Oca 2011 Cts   
|  18.423 defa Okundu.

Yorumlar

(Toplam yorum : 1 )
tahsin (Misafir)
3 Şub 2011 Prş
yaa böyle şeymi olur kim işeyecek bunun içine