Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

İnternet Televizyonu Sarsıyor

internet
 
İnternetin televizyon karşısında giderek artan üstünlüğü, araştırmalarla bir kez daha ortaya kondu. Yapılan son araştırmalara göre internet kullanıcılarının neredeyse üçte biri, eskisine göre daha az televizyon izliyor.
 

Hızlı internet erişimi ve internette video kullanımının giderek yaygınlaşması televizyonun tahtını sarsttı. İngiltere’de radyo televiyon yayınlarını denetleyen Ofcom adlı kuruluşun dünya genelinde gerçekleştirdiği araştırma, televizyon izleyecilerinin sayısının giderek azaldığını ortaya koydu.
Araştırmada internet kullananların yüzde 30’una yakını, eskisine göre daha az televizyon izliyor. Araştırmaya göre gençler, içeriğine kendilerinin de katkıda bulunabildikleri YouTube gibi internet sitelerinde vakit geçirmeyi televizyona tercih ediyor.

HOLLANDA ‘HIZLI ERİŞİM’LE İNTERNETTE

Ofcom’un yaptığı araştırmada hızlı internet erişiminin en fazla Hollanda’da ilgi gördüğü de belirlendi. Hollanda’da hızlı internet erişimine sahip olanların nufüsa oranı yüzde 58. Hollanda’yı yüzde 45’le İsveç ve yüzde 44’le Japonya izliyor. Araştırmaya göre internet üzerinden en fazla video izleyenlerse Çinliler.

Araştırma, internetten müzik indirmeyi en çok sevenlerin de İngilizler olduğunu ortaya koydu. İnterneti telefon görüşmesi için en fazla kullananlarsa Fransızlar.


31.11.2006 perşembe

Etiketler : bilimteknik, bilim, araştırma, buluş, deney, internet, televizyon
Yazan : mania  |
30 Kas 2006 Prş   
|  5.114 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...