Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Windows Geleceğin Telefonu

 

Microsoft yeni jenerasyon telefonu olukça ilginç özelliklere sahip.  Bu Mobil Telefon hem görünüş ve hemde bulundurduğu özellikler ile  geleceğin telefonu hissiyatını veriyor.  Telefon oldukça geliştirilmiş bir kullanıcı arabirimini kullanıyor, 3d video görüşmesi  vb gibi windows mobil telefon özelliklerini içeriyor. 

Günümüzün telefonlarının büyük bir çoğu artık dokunulabilir ekran içeriyor, fakat geleceğin mobil telefonu bunun biraz daha ötesine gidiyor, kullanıcının dokunuşuna ve hatta çevresel etkilere daha fazla cevap verecek,yarının telefonunda insanlar hergün , ve her durumda   aynı  telefonu görmeyecek, telefon eğilebilecek bükülebilecek,  renk ve şekil  değiştirecek.

windows mobil telefonun en ilginç özelliklerinden birisi müthiş bir transparan görünüme sahip olması.  Bu transparanlık zaten var deyip geçebilirsiniz ama bu telefonun esas özelliği bu değil, transaran özellik bu telefonun  özelliklerinden sadece biri.  Telefon  sizi hissedebiliyor, kullanım moduna göre kendisi arayüzü ve görünümü değiştirip saydamlıktan matlığa geçebiliyor.  Örneğin karlı bir  gün için KAr görünümü yağmurlu bir gün için yağmurlu bir his veren görünüm alabiliyor.   Yağmurlu bir günde yamur moduna girmesi ,  text mesaj modu için üflendiğinde text mesaj moduna geçmesi gibi özellikler oldukça ilginç kılıyor.

Telefonun en ilginç özelliği ise 3D görüşme modu ve  "Eğ ve Bük"  özelliği. Bu  özellikler bu telefonu dünyanın dışından birürünmüş gibi gösteriyor.

 


Etiketler : Windows , Telefon
Yazan : mania  |
20 Oca 2011 Prş   
|  16.278 defa Okundu.

Yorumlar

(Toplam yorum : 1 )
tsunami (Misafir)
20 Oca 2011 Prş

ilginç bişey yaaa nerde satılıyo acaba