Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Sky Cat Yeni Hava Aracı

 

Sky Cat  ile Hava ulaşımında Devrim

İlk bakışta gelişmiş bir zepline benzeyen Sky Cat, hava ulaşımında devrim yaratmaya aday. Sıradan jetlere göre yüzde 70 oranında daha az yakıt tüketen araç, yere inmeden 3 hafta havada kalabiliyor.


Havadan hafif araçlar olarak adlandırılan yeni nesil hava araçları, ulaşımda insanoğluna yeni olanaklar sunuyor. İlk bakışta gelişmiş bir zepline benzeyen Sky Cat de bu araçlardan biri.

Hibrit bir hava aracı olan Sky Cat’in çeşitli versiyonları, 20 tondan bin tona kadar ağırlık taşıyabiliyor. 185 metre uzunluğundaki, 47 metre yüksekliğnde Cat’in en büyük versiyonu 9 bin feete kadar yükseğe çıkabiliyor.

Aracın bazı versiyonları hiç yere inmeksizin ve yakıt ikmali yapmaksızın 3 hafta boyunca havada kalabiliyor.

Kalkış için özel bir piste gerek duymayan ve herhangi bir yüzeye inebilen bu hava araçlarının bir başka devrimsel özelliği de yakıt tüketimi. Sky cat, sıradan jetlere göre yüzde 70 oranında daha az yakıt tüketiyor.

Sahip olduğu bu gelişiş özelliklerle hava taşımacığında bir alternatif haline gelen Sky Cat, özellikle havada uzun süre kalma özelliği ile askeri istihbarat alanında da kullanılma potansiyeline sahip.

Reaimler için konunun diğr sayfalarına bakınız.


Etiketler : hibrit, hava, araç, ulaşım, yeni, teknoloji, buluş, icat, uçak, yakıt
Yazan : mania  |
18 Oca 2011 Sal   
|  45.051 defa Okundu.

Yorumlar

(Toplam yorum : 2 )
zxczx (Misafir)
19 Oca 2011 Çar
bunla nereye gidilecek yaaa. uzayamı
canan (Misafir)
19 Oca 2011 Çar
ilginç bir cat yaaa,  daha neler göreceğiz.