Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Microsofttan Google Earthe Atak

Microsofttan Google Eart e Atak :Virtual Earth’
 

İnternetin en büyük arama motoru Google ile giriştiği rekabette Microsoft, ‘Google Earth’e karşılık 3 boyutlu ‘Virtual Earth’ servisi başlattı. Microsoft yetkilileri, gelecekte üç boyutlu internet uygulamalarının sayısının artırılacağını vurguluyor. Microsoft yeni servisin tanıtım partisini, Seattle yerine San Francisco’daki Google kampüsünün 30 km yakınında gerçekleştirdi.

Google şimdiye dek Microsoft’un kendisine karşı başlattığı tüm hamleleri geri püskürtmeyi başardı. Google Microsoft’un tüm çabalarına karşın aramada lider ve internet servislerinden en çok reklam alan şirket. Google’ın Ağustos 2004’te halka arzından bu yana hisse değeri 5 katına çıkarken, Microsoft ise sadece yüzde 6 yükseldi.

GOOGLE: TAKİP EDİLMEKTEN MUTLUYUZ
Google’dan yapılan açıklamada, yazılımı deviyle rekabetten mutluluk verici olduğu ve Microsoft’un kendilerini takip etmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade edildi. Microsoft’un Virtual Earth servisinin, Google Earth’ten en önemli farkı, sistemi işletmek için ayrıca bir program açmaya gerek yok. Virtual Earth’te, San Francisco, San Jose, Seattle, Boston, Philadelphia, Los Angeles, Las Vegas, Detroit, Phoenix, Houston, Baltimore, Atlanta, Denver, Dallas ve Fort Worth kentleri bulunuyor.
Kaynak:NTVMSNBC2D Görüntü

Virtual Earth 2D


3D görüntü

Virtual Earth 3DVirtual Earth  kullanmak için http://local.live.com/  adresine  girmeniz yeterli.

2D  görüntüde bişey yapmanıza gerek yok siteye girmeniz yeterli. Eğer 3 Boyutlu görünüme geçmek isteseniz bu durumda bi program indirmeniz gerekli (VirtualEarth3D.msi-5.28 MB).  Live.com zaten sizi yönlendiriyor ve donwload etmeniz gereken dosyayı size veriyor ve kuruyorsunuz.

3D programı indirdikten sonra kurulum sırasında hata verecektir. bu hatada sizin konumunuza göre değişiyor.  eğer 3d desteği bulunduğunuz yerde (Türkiye için hata veriyor) mevcut değilse kurulum programı  size  "Diliniz ve bulunduğunuz bölge için henüz destek yok, sabırlı olduğunuz için teşekkür ederiz"  gibi bir hata veriyor.

Bilgisayarınızın dil ve bölge ayarlarını United states yaparsanız kurulum başarılı oluyor.

Denetim masası (Control Panel)>> Bölge ve Dil Seçenekleri (Regional and Language Options)  bölümüne girip aşağıdaki gibi ayarları yapıp çıkın ve kuruluma tekrar başlayın, kurulum başarılı olacaktır.


Windows Regional Setting

artık http://maps.live.com  a girdiğinizde 3D görünüme geçebilirsiniz.

bakalım google takip edilmek demekle mi kalacak yoksa  bilgisayara yüklenmesi gereken Earth programını Web ortamına mı taşıyacak. ilerleyen vakitlerde bunu göreceğiz.

Rekabet biz kullanıcılar için Her zaman iyidir.Etiketler : Microsoft, Google, Earth, Virtual, Map
Yazan : mania  |
16 Kas 2006 Prş   
|  7.911 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...