Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Microsoft Google'a Meydan Okudu.

Microsoft Google'a meydan okudu.

Microsoft ‘masaüstü arama’nın API’lerini açıyor. Microsoft, Windows masaüstü arama yazılımının API’lerini geliştiricilerle paylaşacak. Google ile arama teknolojileri alanında amansız bir rekabete giren dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Desktop Search yazılımının beta aşamasındaki API’lerini (Application Programming Interface) yayınladı.

Microsoft, Google ile özdeşleşen arama teknolojileri alanına bu Mayıs ayında Windows Desktop Search yazılımı ile girmişti. Google’ın da benzer bir API hizmeti ve geliştiricilere yeni uygumalar yazabilmelerini sağlayan bir programı bulunuyor.

Microsoft, teknik sorunlar nedeniyle 2006 sonuna yetiştireceğini açıkladığı Longhorn’dan bazı özellikleri çekmek zorunda kalmıştı. Longhorn’daki aksaklığı Windows masaüstü arama ile kapatmayı amaçlayan Microsoft, yeni işletim sistemini masaüstü arama teknolojisi ile tam uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Masaüstü uygulamaları Longhorn’a gömülecek ve geliştiricilere açılan API’lerle yeni ve kişisel uygulamalar üretmeleri sağlanacak.


Microsoft Google'ı bitirmeye kararlı gibi.
Kaynak: gelecekonline
Etiketler : microsoft, google
Yazan : mania  |
24 Ekm 2005 Pts   
|  5.509 defa Okundu.

Yorumlar

(Toplam yorum : 1 )
ali (Misafir)
9 Şub 2011 Çar
teşekkürler.