Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Dünyanın En İnce Harici Diski

Seagate´in 2.5 inçlik yeni taşınabilir diski sadece 9mm kalınlığa sahip.

en ince harici disk 847.jpg

Hızla gelişen teknoloji piyasasına birbirinden yeni tablet, notebook, netbook, PC modelleri sürülürken, verilerin güvenli depolanabilmesi ve kolay taşınabilmesi taşınabilir disklerin önemini artırıyor. Depolama sektörünün büyük oyuncularından Seagate, güvenliği ve kolay taşınabilirliği ön planda tuttuğunu belirttiği 9mm’lik taşınabilir diskini satışa sunuyor.

International Data Corp.(IDC)´a göre, tabletler, mini dizüstü bilgisayarlar ve netbooklar "aramak" veya içerik tüketimi araçları olarak kullanılıyor. Bu durum özellikle mini dizüstü bilgisayar sahipleri için vazgeçilmez bir yardımcı haline gelen harici disklerdeki gelişmeleri ön planda tutuyor.

Ocak ayında LasVegas’ta gerçekleştirilen CES2011’de tanıtılan, Seagate’in GoFlex Serisinin son üyesi Slim’in kalınlığı neredeyse bir kaleminkine eşit.

9 mm´lik incecik, şık tasarımı ile cebe ve genişçe bir cüzdana da girebilen GoFlex Slim, 160gr ağırlığında. 2,5inç´lik disk dakikada 7200 devir hızına ve 320 GB depolama kapasitesine sahip.

  USB 3.0 arabirimi ile aktarım hızınızı 10 kat arttıran GoFlex Slim, USB 2.0 bağlantı noktalarıyla da uyumluluğu tam olarak sağlamayı başarıyor. Yedekleme – yönetim yazılımlarıyla dosya şifrelemeyi sağlayan sürücü, biçimlendirmeye gerek duymadan tüm PC ve Mac’lerle kullanılabiliyor.

Seagate´in başkan yardımcısı Patrick Connoly "Kişisel dijital medyanın giderek daha çok büyümesi, daha mobil hale gelen yaşam tarzlarımız ve mobil aygıtların daha da yaygınlaşması daha ince ve daha taşınabilir olan depolama çözümlerine yönelik talep oluşturuyor," diyor.

 


Etiketler : Dünyanın, En, İnce, Harici, Diski
Yazan : mania  |
9 Nis 2011 Cts   
|  1.254 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...