Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Yaşlanmaya Karşı Kök Hücre Enjeksiyonu

‘Drakula metodu’ da denilen hastanın kendi kanı ile gençleşmesi yöntemi PRP, kandaki onarıcı hücrelerin ve büyüme hormonlarının alınarak yine aynı kişiye verilmesi esasına dayanıyor.

 "Bu yöntem tamamen kendi kanınızda bulunan onarıcı hücrelerin ve büyüme hormonlarının alınarak tekrar size verilmesi esasına dayanmaktadır. Parmağınız kesildiğinde yaraya giden kan önce pıhtılaşarak yarayı kapatmakta ve daha sonra içerdiği onarıcı hücreler ve büyüme hormonları sayesinde 5-7 gün içinde yaranız iyileşmektedir. Doğanın bu mükemmel yara onarımı yöntemini artık  bilim adamları estetik amaçlı olarak kullanmaktadır.


Uygulama şöyle yapılmaktadır, kolunuzdaki damardan alınan yaklaşık 50 ml kan (Bir bayanın adet döneminde bir günde kaybettiği kandan daha az bir miktar) santrifüje konmakta ve içindeki alyuvarlar ayrıştırılarak alınmaktadır. Geriye kalan ve tekrar yoğunlaştırılan, akyuvarlar ve plasmadan oluşa kan yaklaşık 3-4 ml’lik bir miktara inmektedir. Sıvı onarıcı hücre ve büyüme hormonları açısından çok zengin olan bu yeni oluşum, (ki aslında sizin kanınız)  gençleştirme ve tedavi amacı ile tekrar vücuda verilmektedir. "


yaslanmaya karsi kok hucre enjeksiyonu 32b.jpg

PRP Nedir?

Platelet Rich Plazma ve gelişimi:

PRP tedavisi, dünyada sürekli gelişme gösteren, merak edilen ve modern tıbbın gelişmesinde devrim yaratan bir tedavi yöntemidir.

Ülkemizde çok fazla bilinmeyen PRP, deri tabakasının gençleşmesi, yaraların iyileşmesi, akne izleri ve saç dökülmesinde uygulanan alternatif bir yöntemdir.

PRP (Platelet Rich Plazma) trombosit zengin plazmadır. Ayrıca otolog kan konsantrasyonu olarak da bilinir. Trombositler, dokuların iyileşmesinde ve kanın pıhtılaşmasında önemli bir rolü olan özel bir kan hücresidir.


Etiketler : Yaşlanmaya, Karşı, Kök, Hücre, Enjeksiyonu
Yazan : mania  |
8 Nis 2011 Cum   
|  1.349 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...