Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Mini Cooper´dan Oyun Koltuğu

Bir arabanın sadece ön kısmından yaratılan bu "şey", herkesin evinde görmek isteyeceği cinsten...

mini cooper dan oyun koltugu1 dbd.jpg

Piyasaya birçok farklı amaca hizmet eden, gamepad ya da benzeri oyun kontrol cihazları uzun zamandır çıkmakta. Aynı şekilde, ev multimedya sistemlerinin gördüğü ilgi de azımzanacak gibi değil. Genel olarak spesifik bir hedef kitle üzerinde etkili olan bu ürünler, aslında herkesin fazlasıyla dikkatini çekiyor.

Yine de bazı özel ürünler var ki nasıl yapıldıklarına bile anlam veremiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda farklı otomobil parçalarından yapılan mobilyalar fazlasıyla dikkat çekmişti.

Fakat bu seferki icat özellikle oyun tutkunlarının hepsinin evlerinde olmasını isteyecekleri bir cihaz. İngiltere´de yaşayan 37 yaşındaki Gawthorne isimli şahıs; ürettiği cihazı tam bir multimedya sistemi olarak nitelendiriyor.

mini cooper dan oyun koltugu2 a3z.jpg 

İlk olarak icadı ya da daha doğrusu dizaynı için bir Mini Cooper otomobil kullanmayı uygun görmüş kendisi. Arabanın sadece ön kısmını kullanan çılgın İngiliz, cihaza; bir adet Xbox, 500 walt gücünde ses sistemi, lazer ışıklandırma, stereo ses düzeneği, hemen arka tarafına buzdolabı ve hatta uzaktan kumandalı bir sigara makinesi monte etmiş. Yetmezmiş gibi televizyona da bağlanan makine, bir anda çok konforlu ev sistemine de dönüşebiliyor. Üzerine eklenen "Butt Kicker" isimli teknoloji sayesinde; aksiyon filmlerindeki mermi efektlerine direk olarak reaksiyon vererek, koltuğa oturan kişinin sanki filmin içerisindeymiş gibi olmasını sağlıyor.

mini cooper dan oyun koltugu3 127.jpg


Tekerlekleriyse, fazladan iki kişinin daha oturabileceği şekilde dizayn edilen cihazdan an itibariyle sadece bir adet mevcut. Fiyatı 8,000 sterlin olarak belirlenen bu muhteşem cihaz, yakın zamanda sınırlı sayıda da olsa üretilecek...

Kaynak : www.Chip.com.tr


Etiketler : Mini, Cooper´dan, Oyun, Koltuğu
Yazan : mania  |
31 Mar 2011 Prş   
|  2.335 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...