Loading...
YENI İCATLAR


 Forum

Kendi Enerjisini Üreten Ev

kendi enerjisini üreten ev

İngiliz araştırmacıları küresel ısınmaya dur diyebilmek için ilginç bir ev tasarımına kolları sıvadı.  Bir evin olabilecek ihtiyaçlarının enerjisini üretebilen evde kullanılan su,  yağmur suyundan sağlanıyor. Siz evde yokken herhangi bir yere gittiğinizde üretilen enerji satılabiliyor.

kendi enerjisini ureten evkingspan lighthouse 05 A5861kendi enerjisini ureten ev kingspan lighthouse 04 DFA8A

Küresel ısınmaya karşı ilk ev dizaynı olarak tarihe geçen bu tasarım çok konuşulacak.

Uzun süredir üzerinde çalışılan geleceğin çevreci evinde % 60 daha az ısı kaybı yaşanıyor. Evinizin enerji ihtiyacı güneş enerjisiyle sağlanabiliyor. 2 yatak odası( artıtırılabilir ama ideal olan ) bulunan evde içme suyu ihtiyacı da yağmur suyunun arıtılmasıyla elde ediliyor.

Avrupa’da meraklıların beğenisine sunulan evin  2016 yılına kadar bitmesı bekleniyor. Önümüzdeki Küresel ısınmadan dolayı İngiltere’deki evlerin bu şekilde daha az enerji harcayan ve ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayabilen tarzda dizayn edilmesi düşünülüyor.

herşeyin kendi karşılayan ev kingspan lighthouse

İngiliz hükümeti karbon emisyonu sıfırlanmış evlerin geleceğin yatırımı olduğunu açıkladı. Kingspan Off-Site’s Lighthouse adlı evlerin ilk defa aranan emisyon rakamlarını yakaladığı belirtildi. Ayrıca tüm enerjisini kendi kendine karşılayan ev siz tatile gittiğiniz zaman da üretilen enerjiyi devlete gönderiyor. Enerji gideri yıllık 31 sterlin oluyor.

Şu an ki sistemde enerji gideri 500 sterlin oluyor. Ev ayrıca atık suyu yeniden kullanıma hazır hale getirebiliyor. Ev çöpleri kullanarak enerji üretiyor. Evde oturanlar enerjiyi gereksiz yere kullanırsa sistem evdekileri uyarıyor.

Şuan 250 tane yapılmış olan evlerden ilerde maliyetlerini indirerek daha çok üreteceklerini söyleyen uzmanlar evin özelliklerini şöyle belirtti:

Kendi Enerjinisi Kendi Sağlayan evin Özellikleri :

  1. Evde Klima yerine rüzgar kullanılıyor
  2. Evin çatısı ve arka duvarında güneş enerji panelleri var ve kendi enerjisini üretip sıcak su banyo ve mutfaklara veriliyor.
  3. Duvarda yüksek miktarda ısı yalıtımı
  4. Biyolojik kaynatma kazanı

 kendi enerjisini ureten akıllı ev kingspan lighthouse 02

 daha detaylı bilgi için: http://www.kingspanlighthouse.com


Etiketler : Ev, Enerji, Üretim, Güneş, Lighthouse
Yazan : mania  |
15 Şub 2011 Sal   
|  5.775 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...