Loading...
TARIH BOYUNCA ILK ICATLAR


 Forum

İlk Otel

1774 yılının Şubat ayında, Covent Garden´da (İngiltere), Lows Grand Hotel adıyla açıldı. Otelin sahibi David Low,binayı ilginç bir adam olan Lord Russel´dan devralmıştı.

Lord Russel, binanın içini kendine göre yeniden düzenlemiş ve bir savaş gemisinin çeşitli bölümlerine benzetmişti. Low, asıl mesleği olan kuaförlüğü bırakıp otelciliğe soyunmadan önce, Londra´ya gelenler, eğer uzun süre kalacaklarsa, mobilyalı bir daire tutarlardı. Kısa süreli ziyaretçiler ise han odalarında gecelerlerdi.

Low Oteli´ni ve yeni mesleğini tanıtabilmek için altın, gümüş ve bakır anahtarlıklar yaptırarak, özellikle soylu kişilere dağıttı. Bu eli açıklığına rağmen, ya da belki bundan dolayı, otelcilik işinde umduğunu bulamadı ve 1780 yılında bu işi bırakarak pedikürist oldu. Low ayrıldıktan sonra Grand Hotel, başkaları tarafından işletildi.

1794 yılında otelin patronu olan Bayan Hudson, kamuoyuna yaptığı duyurularda, Grad Hodel´in 100 saygın konuğu atlarıyla birlikte rahatça ağırlayabileceğini duyuruyordu. 19. yüzyılın başlarında, otel, özellikle mutfağıyla takdir topladı. "The Star" adlı lokantası, en seçkin kişilerin bir arada görülebileceği bir yer oldu.


Etiketler : İlk, Otel
Yazan : mania  |
13 Şub 2011 Paz   
|  1.380 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...