Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Siber Suçların Başkenti Hackerville

Dünyanın en fakir bölgelerinden birinde, çoğu kişinin altında Mercedes ve BMW´ler bulunabilir mi? Sorunun cevabı "Evet". Peki siber suçların başkenti olan bu yer neresi?

Romanya´da, Transilvanya eşiklerinde bulunan Râmnicu Vâlcea adlı kasabaya hoşgeldiniz.  Burada evler eski, dört yanda bungalovlar, sokaklarda asfalt namına bir şey bulmak ise imkansız.

Lakin toprak yollarda Mercedes ve BMW´ler kol geziyor. Kasaba sakinlerinin üstlerinde de birbirinden değerli altın zincirler bulunuyor. Söylediklerimiz garip ama gerçek. Peki bu değirmenin suyu nereden geliyor?

siber suclarin baskenti hackerville1

Hackerville (Korsan Şehri)

Buraya, polisler tarafından verilmiş bir isim var: Hackerville (Korsan Şehri). Kasabada 120.000 fazla takma isimli kullanıcı var ama Râmnicu Vâlcea’da 10.000´den fazla kişi yaşamıyor.

Her şey 2002´de basit sahtekarlıklarla başlamış. Sonra, güvenilir üçüncü kişi siteleri hack´lenmiş ve buralardan çok ucuza otomobil satışına başlanmış. Otomobillerin neden bu kadar ucuz olduğu sorulduğunda, birbirinden yaratıcı senaryolar kullanılmış.

FBI´ın Takibi

Usta hacker´lar, büyük sitelerden kullanıcıların kredi kartı numaraları ele geçiriyor ve kasaba ihya olmaya başlıyor. İşler o kadar profesyonelleşiyor ki, inandırıcı olmak isteyen hacker´lar, İngilizce bilen tercümanları işe alıyor.

eBay tarzı açık artırma sayfalarının da dahil olduğu, binlerce site geliştiriliyor. Şimdi, FBI ve yerel polisin gözü bu kasabanın üstünde. Geleceğin ne getireceği bilinmiyor.

Kaynak :  http://www.aktifhaber.com/


Etiketler : Siber, Suç, Başkenti, Hacker, Romanya, Râmnicu Vâlcea, Ramnicu, Valcea
Yazan : mania  |
12 Şub 2011 Cts   
|  1.587 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...