Loading...
TARIH BOYUNCA ILK ICATLAR


 Forum

Mektupla Öğretim Yapan İlk Okul

1856 yılında ticari amaç güden ilk mektupla öğretim okulunu, Berlin´de Charles Toussaint ve Gustav Langenscheidt açtılar.

Bu, bir lisan okuluydu. İlkin Fransızca kursu açıldı. Bunu, İngilizce ve öteki bazı diller izledi. Öğrencilere her ay düzenli olarak gönderilen basılı ders notlarının içinde gramer egzersizleri, konuşma örnekleri ve dizi halinde yayınlanan bir öykünün bir bölümü vardı.

Okul öğrencilerine yalnızca o yabancı dili okuyabilmeyi değil, çok iyi konuşabilmeyi de öğretmeyi amaçladığından, yabancı dilde yazılan her sözcüğün altında, nasıl okunmaları ve vurgulanmaları gerektiğini gösteren fonetik çizgiler de konuyordu.

Adayları profesyonel sınavlara hazırlamak için kurulan ilk mektupla öğrenim okulu ise, Skerry´s Koleji´dir 1878 yılında Edinburgh´da C.E.Skerry tarafından kuruldu. Öğrencileri, genellikle yetişkin insanları. İlk ders, Hesap Uzmanları Enstitüsü´ne girmek isteyen adaylara verildi. Daha sonra sivil hizmetler kursu açıldı.


Postayla teknik eğitim veren ilk okul da, 1891 yılında T.J.Foster tarafından Scranton´da açıldı. İlk kurslar, maden mühendisliği dalandıyda.


Etiketler : MEKTUPLA, ÖĞRETİM, YAPAN, İLK, OKUL
Yazan : mania  |
7 Şub 2011 Pts   
|  1.771 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...