Loading...
BILIM TEKNIK


 Forum

Ünlü Kaşif Osmanlı Casusu Çıktı

Kristof Kolomb Osmanlı Casusu Çıktı

Tarihçi-yazar Cezmi Yurtsever, Piri Reis'in haritasındaki sembol ve yazılardan oluşan şifreleri çözerek, Kristof Kolomb´un "Osmanlı casusu" olduğu bilgisine ulaştığını iddia etti.

Kristof Kolomb Christopher Columbus 05.JPG ECF98Tarihçi-yazar Cezmi Yurtsever, düzenlediği basın toplantısında, Kolomb´un deniz seferleri sonucunda elde ettiği bilimsel sonuçları çalışmalarının destekleyicisi İspanya´ya değil, Osmanlı Devleti´ne ulaştırdığını savundu.

Yurtsever, 1492-1503 yılları arasında dört sefer gerçekleştiren Kristof Kolomb´un, bu dönemde elde ettiği bilimsel çalışmaları içeren harita ve belgeleri Osmanlılara ulaştırdığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Piri Reis´in 1513 yılında çizdiği haritasındaki açıklamalar, sembol ve yazılardan oluşan şifreyi çözümleyerek bazı bilgilere ulaştım. Haritada, ayrıca, (Oranın haritası bize geldi) ifadesi yer alıyor. İncelemeler ve çözümlemeler sonucunda vardığım sonuç; Kolomb´un Osmanlılar adına çalışan bir bilim casusu olduğudur".

Türklerin Kristof Kolomb´dan 25 yıl önce Amerika Kıtası´nı bularak, orada bir devlet kurduklarını da iddia eden Yurtsever, bu kapsamda yanlışlıkların düzeltilerek dünya tarihinin yeniden yazılması gerektiğini savundu.


Etiketler : Kristof, Kolomb, Christopher, Columbus, Ünlü, Kaşif, Osmanlı, Casus
Yazan : mania  |
6 Şub 2011 Paz   
|  2.362 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...