Loading...
Yeni İcatlar


 Forum

Sonsuz Kapasiteli USB Bellek


2000 yılının başlarında ilk piyasaya çıktıklarında 8 MB kapasite sunan USB disk bellekler, aradan geçen 10 yılın ardından bugün 64 GB sınırına dayandılar.

Bu büyüklükte veriyi anahtarlığınıza takıp cebinizde gezdirebileceğinizi bilmek bile oldukça etkileyici. Fakat Infinitec adlı şirket, sınırsız kapasite sunabilen USB belleklerle bu durumu bir adım daha ileri taşımak istiyor.

sunsuz kapasiteli usb bellek 01 E5D4BInfinitec´in ortaya koyduğu USB bellek fikri, sınırsız kapasite vaadi sunmasına rağmen aslında kendi üzerinde herhangi bir depolama alanı barındırmıyor.

Bunun yerine 802.11n standardına uygun kablosuz bağlantıyla ağ üzerindeki diğer depolama aygıtlarına bağlanarak, bu aygıtların üzerindeki depolama alanını sanki kendi üzerindeymiş gibi kullanmanıza izin veriyor.

Böylece USB belleğin sunduğu depolama kapasitesi, ağ üzerinde paylaşılan toplam depolama kapasitesine denk oluyor.

Aygıtı kullanmak normal bir USB belleği kullanmak kadar kolay. Belleği bilgisayara veya başka bir cihaza taktığınızda, kendini doğrudan USB bellek gibi tanıtıp, önceden tanımlanmış sürücülerle otomatik olarak bağlantı kurarak depolama alanını kullanıma sunuyor. Size de sadece dosyaları sürükleyip bırakmak kalıyor.

Tabii işin bir de dikkat edilmesi gereken tarafı var ki, o da bu kullanımın sadece ağ üzerinden diğer depolama aygıtlarına erişim sağlayabildiğiniz ortamlar için geçerli olması. Yani "belleğe 1 TB veri yükledim, haydi bunu iş yerindeki bilgisayara taşıyayım" derseniz tıkanıp kalıyorsunuz.

Aygıtın 1 Temmuz´da raflarda olacağı söyleniyor. Gelişmeleri takip etmek için infinitec. com adresine göz atabilirsiniz.

Alıntı : http://www.veteknoloji.com

 

 

new york abortion clinic click quotes on abortion
pregnancy stages termination of pregnancy at 22 weeks where to get an abortion pill

Etiketler : sonsuz, usb, bellek, disk
Yazan : mania  |
26 Oca 2011 Çar   
|  6.226 defa Okundu.
Yorumlar

(Toplam yorum : 2113 )
tuna12
12 Şub 2011 Cts
iş erine götüremedikten sonra  isterse milyon  TB olsun bu aanlamı yokki
pregnancy stages termination of pregnancy at 22 weeks where to get an abortion pill
why are women unfaithful anvly.com wife cheat
my wife cheated on me with my father click women who like to cheat
ny abortion abortion babies illegal abortions
Yorum Yaz
isim soyisim
Email
Anonim olarak mesaj yazıyorsunuz, Üye iseniz giriş yapınız.