Loading...
Bilim Teknik
   Teori ve Yasalar
   20.YY da Bilim Teknik


 Forum

İnsan Ömrünü Uzatacak Buluş

İtalyan bilimciler, amio asitlerden oluşan bir kokteyl ile farelerin ömrünü uzatmayı başardı.

insan omrunu uzatacak bulus e13.jpg

Yıllardır tıpta yaşanan gelişmelere karşın, dış etkenlerin farkılılaşan etkileri insan ömrünü kısaltıyor. Fakat italyan bilimadamlarının geliştirdiği amino asit kokteyli, yıllardır aranan ‘hayat iksiri’ olabilir.  

 

Bir grup İtalyan bilimci, proteinlerin yapı taşları olan amino asitlerden bir karışım hazırlamış. Bu kokteyl ile fareler üzerinde yapılan deneyler oldukça umut vermiş. İtalyan bilimciler farelerin ömrünü %12 uzattıklarını iddia ediyor.   İki deney grubu hazırlayan bilimciler, bir grubu normal şekilde beslerken diğer gruba amino asit kokteyli içeren sudan içirdi.

Deney sonucunda normal beslenen fareler 774 gün yaşarken, amino asit kokteyli alan farelerin hücrelerine giden enerjide artış ve zararlı moleküllerin verdiği hasarda azalma gözlendi ve bu sayede 869 gün hayatta kaldı.   Fareler yapısal olarak insanla benzerlik gösterse de bu yöntemin insanlarla da uzun süre test edilmesi gerekiyor. bilim çevreleri test süreci sonrasında bu yöntemin hasta ve yaşlı insanlar üzerinde oldukça etkili olacağına inanıyor.

techno-labs

new york abortion clinic open quotes on abortion

Etiketler : İnsan, Ömrünü, Uzatacak, Buluş
Yazan : mania  |
11 Nis 2011 Pts   
|  2.973 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...
Yorum Yaz
isim soyisim
Email
Anonim olarak mesaj yazıyorsunuz, Üye iseniz giriş yapınız.