Loading...
Tarih Boyunca ilk icatlar


 Forum

İlk Zayıflama Diyeti

Bilimsel olarak ilk zayıflama diyeti, 1862 yılında, aslında bir kulak uzmanı olan Dr. Harvey tarafından, William Banting adlı aşırı şişman bir hasta için hazırlandı.

Banting´e önerilen diyet, karbonhidratların azaltılması temeli üzerine kurulmuştu ve bu nedenle bugünkü kilo verme diyetlerinin ilk örneği olma özelliğini taşıyordu. Dr. Harvey´in hastasına önerdiği beslenme rejimi şuydu: Sabah: 100 gram et, balık ya da domuzyağı. 30 gram ekmek.

Öğle: "Birazcık daha fazla" ekmek, sebze (patates hariç). İkindi: Sütsüz çay, peksimet, meyve. Akşam: 100 gram et ya da balık. Bu rejimi uygulayan Banting, bir yıl içinde 101 kilodan 75 kiloya düştü. Bunu duyan birçok insan da aynı yolu izleyerek kilo vermeye başladı.

Önceleri, zayıflamak isteyenler yalnızca erkeklerdi. Ancak, 1914´ten itibaren kadınlar da fazla kilolarından "utanır"oldular ve korselerin yardımıyla gizlemeye çalıştıkları şişmanlıklarından bir an önce kurtulmanın yollarını aramaya başladılar.

19. yüzyılın sonlarında erkeklerin zayıflamak ıçin verdiği uğraşlar o denli yaygınlaşmıştı ki, dönemin ünlü şarkıcılarından Howard Paul, bu konuya ilişkin bir beste yaptı

pregnancy stages termination of pregnancy at 22 weeks where to get an abortion pill
why are women unfaithful anvly.com wife cheat

Etiketler : ZAYIFLAMA, DİYETİ
Yazan : mania  |
7 Şub 2011 Pts   
|  2.951 defa Okundu.
BU KONUDA HİÇ YORUM BULUNMUYOR...
Yorum Yaz
isim soyisim
Email
Anonim olarak mesaj yazıyorsunuz, Üye iseniz giriş yapınız.